Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 667
XXX Niedziela Zwykła - 29 X 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 29 października 2023 r.

 1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.35.
 2. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.
 3. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek.  Dzień skupienia odbędzie się w:
  • Łodzi– Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
  • Aleksandrowie Łódzkim – Kościół Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Wojska Polskiego 3,
  • Piotrkowie Trybunalskim – Kościół Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.
 1. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych, którą będzie sprawował 1 listopada o godz. 18.00 na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej 4.
 2. III edycja Łódzkich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 5 listopada 2023 r. w par. pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi (ul. Obywatelska 60). Spotkanie rozpoczniemy o godz. 16.30 projekcją filmu „Żołnierz Rzeczypospolitej” poświęconego Edwardowi Bzymkowi-Strzałkowskiemu (majorowi AK, więźniowi UB), po której o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych.
Udostępnij