Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 795
XXV Niedziela Zwykła - 24 IX 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 24 września 2023 r.

  1. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów i „Margaretek” na Mszę św., która będzie sprawowana w sobotę 7 października br. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Antoniego w Łodzi (Bałuty). Spotkanie rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godz. 11.00.
  2. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
  3. Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę, 7 października w godz. 8.00-15.00. Kurs ma charakter online. Ukończenie kursu jest niezbędne, aby można było fotografować i filmować przebieg uroczystości liturgicznych w parafiach archidiecezji łódzkiej. Zapisy odbywają się poprzez formularz zamieszczony na stronie http://archidiecezja.lodz.pl/kurs-fotooperator. Dochód z kursu przeznaczony jest na działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  4. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
Udostępnij