Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 649
XXIII Niedziela Zwykła - 10 IX 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 września 2023 r.

  1. Zapraszamy na inaugurację „Synodów” Parafialnych, która odbędzie się 16 września br. w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00. Zapraszamy zwłaszcza Księży Proboszczów z delegacją przynajmniej trzech przedstawicieli Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każda delegacja otrzyma świecę, która podczas obrad synodalnych w parafiach będzie symbolizowała obecność Ducha Świętego oraz jedność całej diecezji. Inauguracja „Synodu” Parafialnego w parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się w niedzielę 17 września.
  2. XII Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 17 września w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.
  3. Instytut Teologiczny w Łodzi ponawia informację o rekrutacji na studia niestacjonarne:
    • 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
    • oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry);

Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).

  1. Duszpasterstwo i Strefa Wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby Papageno Team zaprasza na Eucharystię sprawowaną w intencji osób, które odebrały sobie życie. Msza św. celebrowana będzie w niedzielę 10 września o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Zachęcamy również do włączenia się w Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Zapraszamy do zainteresowania się tygodniem wiedzy dotyczącej problemu samobójstw. Bliższe informacje dostępne są na stronie internetowej www.archidiecezja.lodz.pl
Udostępnij