Autor: M. Adamczyk
Wyświetleń: 261
Piotrków Tryb. 20-lat grupy niepełnosprawnych przy parafii Miłosierdzia Bożego
Udostępnij

W sobotę (09.09) odbyła się uroczystość dwudziestolecia grupy osób niepełnosprawnych w naszej parafii. Podczas Mszy Świętej dziękowano za 20 lat wspólnych spotkań, pracy, pielgrzymek, pomocy i zwykłej ludzkiej dobroci, z którymi spotykają się osoby niepełnosprawne w naszej parafii.

W tym czasie w parafii zostały zainstalowane podjazdy dla niepełnosprawnych do kościoła, winda przy domu parafialnym. Zostały sprowadzone relikwie patrona osób niepełnosprawnych błogosławionego Michała Giedroycia.

Po Mszy Świętej uroczyście zawierzono tę grupę opiece Matce Bożej i błogosławionemu Michałowi Giedroyciowi. Następnie świętowanie jubileuszu odbyło się w salce parafialnej, gdzie czekał na wszystkich wspólny tort. Towarzyszyła temu przemiła atmosfera, której towarzyszyło wiele rozmów i wspomnień.

Grupa osób niepełnosprawnych spotyka się w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 10:00 na Eucharystię i wspólne rozmowy. W każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 17:15 zapraszamy na nowennę ku czci bł. Michała Giedroycia.

 

 

Udostępnij