Autor: ks. Krzysztof Pietrzak
Wyświetleń: 631
Bełchatów – start roku formacyjnego Domowego Kościoła
Udostępnij

Tradycyjnie już w pierwszy czwartek września Wspólnota Domowego Kościoła Rejon Bełchatów gromadzi się w kościele parafialnym pw. NMP Nieustającej Pomocy, by rozpocząć swój rok formacyjny.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, który od lat towarzyszy naszej bełchatowskiej Wspólnocie i jest dla nas niczym Epafras dla Kolosan (por. Kol 1, 1-8). W homilii jednoznacznie wybrzmiało z ust Księdza Biskupa, że realizowanie siebie uwidacznia się przez dawanie siebie i w owym dawaniu siebie widać prawdziwe owocowanie miłości małżeńskiej, rodzicielskiej, wspólnotowej, która przenika życie naszych Rodzin.

Ksiądz Biskup bardzo położył nam na sercu owo bycie dla innych w dawaniu, ofierze, które jest uwalniające z kajdan egoizmu i wyzwala ku prawdziwej wolności wypływającej z Ewangelii.

Nie zabrakło też cytatów ze sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego – twórcy Ruchu Światło-Życie, który po wielokroć podnosił kwestię służby jako cnoty tożsamej z byciem chrześcijaninem.

Po Eucharystii w ogrodzie parafialnym odbyła się Agapa, która dopełniła nasze spotkanie i pozwoliła umocnić się w radości bycia na wspólnej drodze formacyjnej.

Domowy Kościół w rejonie bełchatowskim liczy 10 kręgów i w ostatnim czasie przeżywa radość narodzin nowego kręgu oraz jest inspiratorem odrodzenia Oazy Młodzieżowej w Bełchatowie, która od roku gromadzi się przy parafii NMP Nieustającej Pomocy – najmłodszej parafii naszego Miasta.

Udostępnij