Autor: ks. Bartłomiej Franczak
Zaproszenie na 50-lecie Domowego Kościoła w Archidiecezji Łódzkiej

Latem 1973 roku w Krościenku nad Dunajcem odbyły się pierwsze rekolekcje Domowego Kościoła, które poprowadził Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Nieco wcześniej, bo 11 czerwca 1973 r. kard. Karol Wojtyła powierzył Ruch Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła. Wydarzenie to nazwane aktem konstytutywnym - jest fundamentalne dla rozumienia i żywotności Kościoła i Ruchu Światło-Życie.

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę świętą z racji 50 - lecia Domowego Kościoła, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca 2023 o godz. 15.00 w łódzkiej archikatedrze pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Na zakończenie Eucharystii metropolita łódzki roześle księży i odpowiedzialnych na tegoroczne oazy wakacyjne.

Zapraszamy j na świętowanie Jubileuszu do archikatedry łódzkiej już w niedzielę 11 czerwca!