Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 939
Zakończyła się 3 edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej
Udostępnij

Zakończyła się 3 edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej, która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Jak podkreśla ks. Michał Makula – wraz z zakończeniem tej edycji nic się nie kończy, bo już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która rozpocznie się już od października tego roku. Już dziś zachęcamy do zapisów i udziału w naszej szkole. – mówił przewodniczący łódzkiego oddziału PRE.

W tym roku w dziewięciu sobotnich zjazdach uczestniczyło blisko 110 osób z całej Polski. Studenci Szkoły przyjeżdżali do Łodzi z: Warszawy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Białegostoku, Łomży, Krakowa, Gliwic, Częstochowy.

Jak poinformował abp Grzegorz Ryś – w przyszłym roku chcielibyśmy, by doszła do skutku – kolejna już ekumeniczna pielgrzymka, która była by również wyjazdem studyjnym do jednego z miejsc biblijnych. Więcej informacji na ten temat zostanie przekazanych po wakacjach. – mówił jeden z inspiratorów powstania ESB.

Dziś odbyły się ostatnie zajęcia Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w czasie których wysłuchano dwu wykładów – Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt 8,12). Biblijne obrazy piekła. Geneza, znaczenie i teologia. – który przedstawił dn dr Łukasz Leonkiewicz (Autokefaliczny Kościół Prawosławny) oraz wykład zatytułowany „A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga”. (Mdr 3,1). Nieśmiertelność duszy w Księdze Mądrości — między religią i filozofią. – ks. dr Marek Wochna (Kościół Rzymskokatolicki).

Podczas ostatniego spotkania 3 edycji ESB słuchacze otrzymali z rąk bp. Marka Marczaka dyplom ukończenia nauki, książkowe upominki, a także zaproszenie do udziału w Szkole już po wakacjach.

- Jest zaplanowana przyszłoroczna edycja ESB. Bardzo prosimy o zapisy od 1 września. Pierwszy zjazd kolejnej edycji odbędzie się 7 października, a temat przyszłorocznej edycji będzie brzmiał: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wokół tego tematu będą oscylować wszystkie wykłady kolejnego cyklu. – poinformował bp Marek Marczak – dyrektor ESB w Łodzi.

Ekumeniczna Szkoła Biblijna powstała w Łodzi w październiku 2019. Celem Szkoły Biblijnej ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym. Wykładowcami szkoły będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego.

Zapisy do 4 edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej rozpoczną się na początku września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej Łódzkiej lub mailowo [email protected]. Więcej informacji o Szkole można znaleźć na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl oraz na stronie www.archidiecezja.lodz.pl

Udostępnij