Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 727
VI Niedziela Wielkanocna - 14 V 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 14 maja 2023 r.

  1. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
  2. W niedzielę 21 maja pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasnej Górze, podczas której chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. O godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański i konferencja „Odwaga codzienności” o. Tomasza Nowaka OP w sali o. Augustyna Kordeckiego; o godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa.
  3. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.
  4. W rocznicę urodzin Papieża Polaka zapraszamy na koncert pt. „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”. Koncert odbędzie się 18 maja po Mszy św. o godz. 18.30 w archikatedrze łódzkiej.
  5. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. Alojzym Orione i bł. ks. Franciszkiem Drzewiecki, organizowane w ramach cyklu „Spotkania ze Świętymi”. Będziemy modlić się za osoby chore, dotknięte duchowym ubóstwem i poszukujące swojej drogi życiowej. Z relikwiami Świętych przyjedzie do Łodzi ks. dr Marek Chrzanowski FDP (orionista), poeta, rekolekcjonista, autor wielu książek. Spotkanie odbędzie się 16 maja (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której
    (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.
Udostępnij