Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 641
Poświęcenie kapliczki w Karpinie
Udostępnij

Z inicjatywy mieszkańców Karpina – wsi należącej do parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach, została ufundowana i wybudowana kapliczka poświęcona Najświętszej Mari Pannie. Kapliczka jest wzniesiona w miejscu nieistniejącej już kapliczki, która została usunięta ze względu na rozbudowę drogi krajowej numer 713.

- Nie wyobrażamy sobie, że w naszej miejscowości nie było tej kapliczki. Dawniej tu była i teraz też jest, bo kiedyś – jak byłam dzieckiem - przychodziłam tutaj z moją babcią na modlitwę. – tłumaczy pani Halina z Karpina.

Mszy świętej przy kapliczce – celebrowanej w Zielone Świątki – przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prał. Janusz Lewandowicz, który wskazując na Maryję jako Naczynie Duchowne i Przybytek Ducha Świętego podziękował mieszkańcom Karpina, za to nowe miejsce modlitwy, w którym znajduje się figura Matki Bożej, która była wypełniona Mocą z wysoka. Maryja jest dla nas przypomnieniem, że każdy z nas ma w sobie Ducha Świętego, którego otrzymał w sakramencie bierzmowania. – tłumaczył duchowny.

Po liturgii nastąpiło poświęcenie kapliczki i zadzwonił dzwon – umieszczony w górnej części kapliczki.

- Bardzo dziękuję wszystkim, dzięki którym powstała ta – kolejna w naszej parafii – kapliczka. – dziękował ks. Maciej Łazarek – proboszcz parafii w Kurowicach.

Udostępnij