Autor: ks. Piotr Szlufik SDB
Wyświetleń: 390
Oratorium uczciło swojego patrona
Udostępnij

Salezjańskie oratorium przy ul. Wodnej przeżywało w ostatnim tygodniu święto patrona – Dominika Savio. Z tej okazji przez trzy dni dla dzieci i młodzieży odbyły się różne przedsięwzięcia.

Modlitwa, wspólne posiłki i edukacyjna gra terenowa to inicjatywy, które odbyły się w ramach przeżywania wspomnienia Dominika Savio. Świętowanie zwieńczyła niedzielna Msza św., w której uczestniczyli ministranci, wychowankowie oratorium, dzieci i młodzieży z parafii salezjańskiej wraz z rodzicami. Po liturgii najmłodsi otrzymali słodki upominek oraz krótką biografię młodego świętego.

Święty Dominik Savio urodził się w 1842 roku we Włoszech. Był wychowankiem oratorium prowadzonego przez ks. Jana Bosko w Turynie. Zmarł, nie mając piętnastu lat. Jest patronem służby liturgicznej oraz matek w stanie błogosławionym. Za jego przyczyną wiele osób modli się również w trudnościach z poczęciem potomstwa. Dominik Savio patronuje też Oratorium salezjańskiemu w Łodzi (wejście od ul. Wysokiej 37), które zaprasza dzieci i młodzież codziennie od 12.00 do 20.00.

Udostępnij