Autor: ks. Paweł Gabara
IV Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet

Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 21 maja br. (tj. w niedzielę).

W czasach pełnych niepokoju i przemocy, w których cywilizacja śmierci zdaje się górować nad cywilizacją życia i miłości, wezwanie i jednocześnie zapewnienie Jezusa „Odwagi! Nie bójcie się!” jest nam szczególnie potrzebne. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Ta kobieta modlitwy z oddaniem służyła rodzącym kobietom, przywracając im godność.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem (sala o. Augustyna Kordeckiego); godz. 12.10 - konferencja: Odwaga codzienności o. Tomasza Nowaka OP; godz. 13.00 - o potrzebie formacji kobiet mówić będzie s. Anna Maria Pudełko AP; godz. 13.15 - Stanisława Leszczyńska - wzór dla nas - świadectwo p. Agnieszki Napiórkowskiej; godz. 14.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 - Modlitwa Różańcowa.

Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym.

bp Wiesław Szlachetka

Delegat Konferencji Episkopatu Polski