Autor: Krzysztof Przybylski / Gracjan Szymczak
Ministrancki projekt "Spotkania z Gościem" - zakończony!

Spotkania z Gościem to cykl spotkań o sakramentach świętych organizowany przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Łódzkiej. W piątek 26 maja odbyło się ostatnie spotkanie z tej serii, które poprowadził kleryk Jakub Barczyński.

Po bardzo zadowalającej liczbie chętnych ministrantów Rada SLO Archidiecezji Łódzkiej postanowiła, by przedłużyć serię od września br., a tematem ma być dekalog.

Na spotkania byli zapraszani poszczególni goście, którzy omawiali sakramenty pod względem liturgicznym:

- Sakrament Chrztu – poprowadził ks. Hubert Kempiński

- Sakrament Bierzmowania - poprowadził ks. bp Ireneusz Pękalski

- Sakrament Eucharystii - poprowadził ks. dr Karol Litawa

- Sakrament Pokuty i Pojednania - poprowadził ks. Zbigniew Pawlik

- Sakrament Namaszczenia Chorych - ks. prałat Juliusz Lasoń

- Sakrament Święceń - ks. Konrad Świnoga

- Sakrament Małżeństwa - Sz.P. Monika i dk. Adam Tataradzińscy

W spotkaniu podsumowującym cykl spotkań kleryk Jakub Barczyński rozmawiał z młodymi o powołaniu.

Ks. Piotr Kępniak, Duszpasterz Służby Liturgicznej Archidiecezji Łódzkiej, zaprasza na drugi cykl „Spotkań z Gościem” który zacznie się już we wrześniu.