Autor: Archidiecezja Łódzka
III Zgierski Festiwal Organowy

Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie zaprasza na trzecią edycję Zgierskiego Festiwalu Organowego, która odbędzie się w dniach 14 maja - 18 czerwca.

Podczas Festiwalu słuchacze będą mogli uczestniczyć w czterech koncertach organowych i kameralnych z udziałem króla instrumentów. Na inauguracji zabrzmią improwizacje organowe nawiązujące między innymi do trwającego okresu liturgicznego. Drugi koncert dedykowany będzie szczególnie rodzinom z dziećmi - zostaną one zaproszone do niezwykłego świata organowego poprzez słowo, muzykę oraz aktywne poznawanie instrumentu. Kolejny koncert ukaże słuchaczom nietypowe współbrzmienia poprzez połączenie trzech instrumentów - organów, klawesynu i głosu ludzkiego. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano prezentację popularnych utworów organowych i kameralnych - w duecie ze skrzypcami.

Na Festiwal zaproszeni zostali uznani artyści reprezentujący różne polskie ośrodki organowe, wykładowcy uczelni wyższych koncertujący regularnie w kraju i za granicą oraz muzycy młodego pokolenia, debiutujący na polskiej scenie festiwalowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Harmonogram Festiwalu:

14.05 niedziela 16:30

KONCERT INAUGURACYJNY - Michał Markuszewski - Warszawa - improwizacja organowa

28.05 niedziela 12:00

KONCERT EDUKACYJNY - Festiwal rodziny - Andrzej Sutowicz - organmistrz, Organowe Koło Naukowe AM w Łodzi

11.06 niedziela 16:30

KONCERT KAMERALNY - Anna Chowaniec - Łódź - organy, Lena Nowakowska - Łódź - klawesyn, Łukasz Kózka - Łódź - tenor

18.06 niedziela 16:30 - KONCERT KAMERALNY - Najpiękniejsze dzieła muzyki organowej i kameralnej - Hanna Dys - Gdańsk - organy, Karolina Piątkowska-Nowicka - Gdańsk - skrzypce