Autor: Paulina Dębiec
20 Festyn Parafialny w Tomaszowie Maz.

Już po raz 20 - jubileuszowy w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami Dnia Mamy i Dnia Dziecka, a także z akcją społeczną - charytatywną, polegającą na organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych oraz najbardziej potrzebujących rodzin. Idea zapoczątkowana w 2003 r. przez Ks. Ryszarda Stanka - ówczesnego proboszcza w /w Parafii jest pięknie kontynuowana przez obecnie posługujących kapłanów - Ks. proboszcza Pawła Dziedziczaka oraz Ks. wikariusza Łukasza Bisia. "Wielka majówka z mamą i tatą" to swoisty fenomen, który pokazuje, iż parafialne święto, może stać się cenioną i zawsze wyczekiwaną imprezą o zasięgu miejskim, czy też nawet powiatowym. Jak na jubileuszową edycję przystało, nie zabrakło wzruszających wspomnień, wielu atrakcji (animacyjnych, kulinarnych), radosnego śpiewu, tańca, zabawy, pokazu sztucznych ogni, losowania szczęśliwych uczestników festynu, a także występu wyjątkowych gości  tj. parafialnej scholki, zespołu "Arka Noego", Ks. Bogusława Kowalskiego znanego z "czarnego humoru", Orkiestry Dętej z Lubochni, czy też Ks. Kuby Bartczaka "rapera w sutannie". Przepiękne, rodzinne, słoneczne popołudnie i wieczór ubogaciło duchowo polowe Nabożeństwo Majowe.