Autor: Paulina Dębiec
Niedziela Palmowa w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim

Tegoroczna Niedziela Palmowa w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim była bez wątpienia wyjątkowym, pięknym czasem, ubogaconym różnorodnymi inicjatywami. Przez cały dzień parafialna młodzież rozprowadzała kolorowe, własnoręcznie wykonane palmy. Całkowity dochód pozyskany w ten sposób Grupa Młodzieżowa przeznaczy na swój letni wyjazd formacyjny.

Zgodnie z tradycją, msza święta dla dzieci rozpoczęła się na placu przykościelnym, gdzie scholka wprowadziła wszystkich przybyłych w radosny nastrój swoim pięknym śpiewem. Jak zwykle na złoty medal spisał się parafialny osiołek, który na swoim grzbiecie wiózł oczywiście samego Pana Jezusa, rolę którego odegrał w tym roku ks. wikariusz Łukasz Biś, sprawiając przybyłym parafianom ogrom radości!. O wzorową asystę zadbała oczywiście niezastąpiona Liturgiczna Służba Ołtarza.

Po mszy świętej nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla najmłodszych zorganizowanego przez Parafię NSJ ph. "Z Jezusem na Golgotę". Ponad 120 prac o wyjątkowej wartości estetycznej zachwyciło wszystkich!

Ostatnią z duszpasterskich inicjatyw na jaką zaproszono wiernych było wieczorne wspomnienie połączone z modlitwą "Święty natychmiast -Święty na zawsze" w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu, ubogacone Apelem Jasnogórskim (dzięki internetowej łączności z Jasną Górą) oraz oddaniem czci relikwiom Świętego Papieża, znajdującym się na co dzień w tomaszowskiej Parafii.