Autor: ks. Paweł Kłys / foto - parafia św. Piotra i Pawła w Łodzi
Msza Wieczerzy Pańskiej w parafii św. Piotra i Pawła w Łodzi

Wieczornej liturgii - Mszy Wieczerzy Pańskiej – w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Podczas liturgii miał miejsce obrzęd Mandatum -  ksiądz biskup Marek obmył nogi wybranym uczestnikom liturgii na wzór Chrystusa, który uczynił to podczas Ostatniej Wieczerzy w Wieczerniku.

Po uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem, który został przeniesiony do kaplicy adoracji zwanej w tradycji Polskiej – Ciemnicą – duchowni rozdali uczestnikom wcześniej przygotowany chleb, aby się nim podzielić.

Jak tłumaczy ks. Wiesław Kamiński – z pewnością wśród uczestników liturgii są i tacy, którzy nie mogą – z różnych względów - przystąpić do Komunii Świętej, ale to, co możemy wspólnie zrobić, to podzielić się chlebem. Dlatego w tym roku przygotowaliśmy chleby, które pokroiliśmy i rozdaliśmy po liturgii. – dodaje proboszcz parafii św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi.