Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
V Niedziela Wielkiego Postu - 26 III 2023

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 26 marca 2023 r.

1. Wspólnota Taizé Łódź zaprasza na panel dyskusyjny pt. „Współodpowiedzialność czy współdecyzyjność. Synodalność nowego pokolenia.” W dyskusji wezmą udział m.in. abp Grzegorz Ryś, brat Maciej ze wspólnoty Taizé, s. Anna Juźwiak AP, o. Cordian Szwarc OFM. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 17.00 w auli Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” przy ul. Skorupki 5 w Łodzi. Natomiast 27 marca o godz. 19.00 zapraszamy na Ekumeniczną Modlitwę Taizé, która odbędzie się w kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. św. Mateusza w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 279/273.
  2. Grupa pantomimy Iuventus Dei oraz Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zapraszają na Misterium Męki Pańskiej „Dla rozbitych” ulicą Piotrkowską, które odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpocznie się ono w pasażu Rubinsteina o godz. 19.30, a zakończy ok. godz. 21.00 na Placu Wolności. Zapraszamy także na stacjonarną wersję Misterium, która odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi w Niedzielę Palmową (2 kwietnia) o godz. 15.00.
  3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Małą Drogę Krzyżową (3 km), która odbędzie się na terenie byłego niemieckiego obozu dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej. Mała Droga Krzyżowa oraz Ekstremalna Droga Krzyżowa (40 km) wyruszy 31 marca z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Łaskawej (ul. Goplańska 11/13) po Mszy św. o godz. 20.00.
  4. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi w kościele oo. Jezuitów prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. O godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św., po której nastąpi konferencja.