Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 955
Papieska inicjatywa 24 godziny dla Pana już 17/18 marca w Łodzi, Tomaszowie Maz. i Piotrkowie Tryb.
Udostępnij

Po raz dziesiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 17-18 marca 2023 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:

  • bazylika archikatedralna w Łodzi,
  • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
  • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
Sobota – Msza św.: godz.18.00.


24 godziny dla Pana. Materiały duszpasterskie 17-18.03.2023


W dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, 17-18 marca, odbędzie się 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania „24 godziny dla Pana”. Inicjatywa będzie obchodzona w diecezjach na całym świecie – czytamy w komunikacie Sekcji do spraw Podstawowych Zagadnień Ewangelizacji w Świecie Dykasterii do spraw Ewangelizacji.

W ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kościoły pozostaną otwarte przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Papież Franciszek będzie przewodniczył inicjatywie „24 godziny dla Pana” 17 marca o godz. 16.30, w parafii Santa Maria delle Grazie al Trionfale (Piazza Santa Maria delle Grazie, 5). Podczas uroczystości pod przewodnictwem papieża będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przez wszystkich wiernych, którzy wyrażą taką chęć.

BP KEP

Udostępnij