Autor: ks. Jarosław Magierski
Wyświetleń: 744
Papageno Team zaprasza na wspólną modlitwę
Udostępnij
Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby Papageno Team zaprasza na modlitwę w intencji osób w kryzysie samobójczym, ich najbliższych oraz wszystkich spieszącym im z pomocą. Modlitewnym wsparciem otaczać będziemy osoby walczące z depresją. Nie zapomnimy też o tych, których pośród nas już nie ma; którzy nie poradzili sobie z kryzysami i odebrali sobie życie.
Msza Święta w tych intencjach sprawowana będzie 19 marca 2023 roku - godzina 18.00 w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, ul. Nawrot 104.
Wszystkich, którym leży na sercu duchowa troska o młodszych i starszych, którzy tracą siły i motywację do życia zachęcamy do włączenia się w to duchowe dobro i zaangażowanego towarzyszenia w empatycznej asyście.
Papageno Team zaprasza również do obejrzenia kolejnego odcinka "Balansu bieli" - nowego programu Redakcji Programów Katolickich TVP, który jest przestrzenią do rozmowy o ważnych wydarzeniach i zjawiskach w Kościele i społeczeństwie:
Przedstawiciele Papageno Team rozmawiali o depresji, która może dotykać i dotyka także osoby wierzące - świeckich i duchownych, a nieleczona prowadzi do śmierci. Powikłaniami depresji są bowiem podejmowane zamachy samobójcze.
Przedstawiciele Papageno Team, na zaproszenie Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, uczestniczyli też w obradach wspomnianego gremium, które przez konferencję "Jednym głosem o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży" próbowało wsłuchiwać się w opinie organizacji pozarządowych apelujących o jeszcze większą troskę i wzmocnienie aktywności w zakresie prewencji, interwencji i postwencji suicydalnej. Jest to o tyle istotne, że działania te wymagają właśnie mówienia jednym głosem, stawania ponad podziałami, ubogacania się doświadczeniami i wzajemnego wspierania, bowiem zapobieganie samobójstwom jest zadaniem dla nas Wszystkich.
Udostępnij