Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 540
Mądry to ten, który potrafi budować więzi | Wielkopostne Rekolekcje dla kobiet #1
Udostępnij

- W jakich sytuacjach, wobec kogo stajemy się agresywne, nieznośne, kłótliwe? Przy jakich osobach odpowiadamy pasywnością, uciekamy, wycofujemy się, jesteśmy niewdzięczne, a kiedy potrafimy spotkać się mądrze? Po czym to rozpoznać? Odpowiedzią są nasze uczucia -  mówiły siostry Pudełko podczas rekolekcji wielkopostnych dla kobiet.

Pod hasłem „Pomiędzy pasywnością a agresją. Abigail – asertywna mediatorka” odbyło się drugie spotkanie rekolekcyjne w czasie Wielkiego Postu dla Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej. Naukę rekolekcyjną w parafii Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała głoszą s. Anna Maria Pudełko AP oraz s. Judyta Pudełko PDDM. Podczas pierwszego dnia siostry podjęły temat relacji oraz emocji w odniesieniu do wybranych postaci biblijnych. - Stajemy się tym, kim jesteśmy właśnie dzięki relacjom. Także dzięki relacji z Jezusem, Słowem wcielonym. Słowo Boże jest dla nas lustrem. Zasłuchując się, zaczynając poznawać tę historię Abigail, możemy odkrywać, że w każdym człowieku i w każdym z nas żyją ukryte te trzy postaci. Każda z nas nosi w sobie Labana, czasami postępujemy bezmyślnie, jesteśmy pasywne, obrażamy się, potrafimy być pogardliwe i złośliwe. W każdej z nas mieszka Dawid, który szuka Bożej chwały, który chce być mądry i dobrze zarządzać swoją złością, ale czasem staje się porywczy i agresywny. Ale w każdej z nas jest także ukryta Abigail, radość Ojca, bo każda z nas jest umiłowaną córką Boga – mówiły siostry Pudełko podczas trzeciego spotkania z kobietami Archidiecezji Łódzkiej.

Dzisiaj odbędzie się drugi dzień rekolekcji, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a tuż po niej naukę wygłoszą siostry rekolekcjonistki.

Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza 21 maja 2023 r. na Jasną Górę, gdzie pod hasłem „Odwagi. Nie bójcie się!” odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet.

Program: godz. 12.00 konferencja o. Tomasza Nowaka OP w Auli im. Św. Jana Pawła II, godz. 14.00 Msza św. w kaplicy MB Jasnogórskiej, godz. 16.00 Modlitwa różańcowa.

Udostępnij