Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
III Niedziela Wielkiego Postu - 12 III 2023

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 12 marca 2023 r.

1. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  2. Po raz dziesiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna inicjatywa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 17-18 marca 2023 r. w trzech miejscach archidiecezji łódzkiej:
    • bazylika archikatedralna w Łodzi,
    • kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim,
    • kościół rektoralny pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Piątek – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
Sobota – Msza św.: godz.18.00.

1. Wydział Duszpasterstwa zaprasza na spotkanie pt. Rok od wybuchy wojny na Ukrainie z Jakubem Maciejewskim – korespondentem wojennym, autorem książki Wojna – reportaż z Ukrainy, które odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w dolnym kościele św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104.
  2. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w dniach 23-24 marca br. w kościele pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim (ul. ul. Wojska Polskiego 3). Rekolekcje zatytułowane: Pomiędzy pasywnością a agresją. Abigail – asertywna mediatorka, poprowadzą s. Anna Maria Pudełko AP i s. Judyta Pudełko PDDM. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl