Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Wyświetleń: 658
II Niedziela Wielkiego Postu - 5 III 2023
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 5 marca 2023 r.

  1. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom.
  2. Dnia 13 marca przypada 10. rocznica wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej racji 12 marca w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.30 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w intencji Papieża Franciszka, na którą serdecznie zapraszamy.
  3. Pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych to bardzo konkretne doświadczenie Kościoła odbitego w różnych wspólnotach, miejscach i świątyniach. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenia. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy w gablocie.
  4. Kolejne modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 11 marca w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4). O godz. 11.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym o godz. 12.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji powołań kapłańskich.
  5. Domowy Kościół rejonu Łódź Śródmieście i Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje dla Par w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) w dniach 10 i 11 marca godz. 18.00 i niedziela - 12 marca godz. 11.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
Udostępnij