Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Pękalski o Bożym miłosierdziu – Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #16

„Jeśli postawą miłosierdzia będziemy się kierować w relacjach z innymi to doświadczymy tego, co Jezus obiecywał tym, którzy są miłosierni: będziemy szczęśliwi czyli będziemy błogosławionymi”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy Św. sprawowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym Łodzi.

Parafia św. Jana XXIII to kolejna Świątynia, która znajduje się na pielgrzymim szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. W Eucharystii uczestniczyli także klerycy łódzkiego Seminarium 35+ wraz ze swoim rektorem i ojcem duchownym.

Ksiądz Biskup w swojej homilii zwracał uwagę na to, że dzisiejsza liturgia Słowa Bożego przypomina nam prawdę o tym ,że Bóg w którego wierzymy jest Bogiem pełnym miłosierdzia. „W pierwszej modlitwie dzisiejszej Mszy św. Zwracaliśmy się do Boga, który jest źródłem pełnego miłosierdzia”- mówił duchowny.

Dalej Biskup Ireneusz, że miłosierdzie wobec nas objawia się przede wszystkim przez to, że Chrystus przez swoją mękę i śmierć na krzyży pojednał nas z Ojcem, który jest w niebie. „To, że potrzebujemy pojednania z Bogiem jest skutkiem zerwania relacji z Panem Bogiem spowodowane naszym grzechem”- zaznaczył kaznodzieja.

„Bóg upodobał sobie miłosierdzie. On jest Ojcem pełnym miłosierdzia. Jeśli postawą miłosierdzia będziemy się kierować w relacjach z innymi to doświadczymy tego, co Jezus obiecywał tym, którzy są miłosierni: będziemy szczęśliwi czyli będziemy błogosławionymi”- powiedział na zakończenie Ksiądz Biskup.