Bp Marczak: Bóg jest! – Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2023 #30

- Bóg jest, chce być, okazuje się być blisko szczególnie wtedy, gdy widzimy Go, gdy zbliżamy się do niego w krzyżu! – mówił bp Marek Marczak.

W najstarszej świątyni Łodzi dedykowanej św. Józefowi oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, która znajduje się przy Manufakturze dawnym włókienniczym imperium Izraela Poznańskiego we wtorek 28 marca br. liturgii stacyjnej celebrowanej w ramach wielkopostnej pielgrzymki do łódzkich kościołów stacyjnych przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Marczak.

W słowach pouczenia pasterskiego hierarcha zauważył, że - Bóg jest ze mną i dla mnie, choć czasami dopiero rozpoznaję Go przez krzyż, czy w krzyżu. Czasami jest to mój krzyż, moje cierpienie, mój ból otwiera oczy mojego serca na obecność Boga w moim życiu. Często zdarzają się tacy ludzie, którzy  potem dają świadectwo dopiero wtedy doświadczyłem krzyża w moim życiu – zobaczyłem Jezusa. Choć krzyż wydaje się być takim oczywistym znakiem obecności Boga, kiedy chcemy Jego obecność przywołać czy wyznać, to czynimy znak krzyża, ale warto nie tylko ten znak, ale rzeczywistość która za nim się kryje – ból, cierpienie – wszystko to odnieść do mojej relacji z Nim, bo kiedy wywyższymy Go w naszym życiu, to On okazuje się, że jest! On jest ze mną i dla mnie! – podkreślił duchowny.

- Wielki Post to czas, adoracji, czas kontemplacji Krzyża przywoływania krzyża w moim życiu także próby spojrzenia na krzyż mojego życia – jako na miejsce, w którym Jezus może zostać  wywyższony , odnaleziony, wyznany. Pan Jezus dzisiaj nam przypomina – gdy wywyższycie Syna Człowieczego, gdy zobaczycie w swoim życiu krzyż związany z Jezusem, to wtedy mnie rozpoznacie.- podkreślił bp Marczak.

W najbliższych dniach, kończącej się już pielgrzymki do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi pielgrzymi odwiedzą następujące świątynie:

29.03. – środa – Najświętszego Imienia Jezus
30.03. – czwartek – Podwyższenia Krzyża Świętego