Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ziółek: powierzając się Chrystusowi nie tracimy nic, a zyskujemy wszystko- Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #25

Parafia Najświętszego Zbawiciela to kolejna świątynia na pielgrzymim szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup mówił, że tylko w Jezusie, przez niego i z Nim możemy odzyskać dziecięctwo Boże. „W Nom Bóg objawia się człowiekowi na sposób w pełni ludzi, ale też w Nim człowiek zmartwychwstaje do życia wiecznego. On jako najdoskonalszy człowiek staje się dla mnie jedynemu pośrednikiem, jedyną prawdą i drogą do Ojca. On przez całkowite posłuszeństwo woli Ojca zadość czyni za moje grzechy i tym samym otwiera drogę do Boga. Człowiek sam z siebie i o własnych siłach nie jest zdolny do Boga powrócić i dlatego sam Bóg, w osobie Syna stał się człowiekiem, aby nas do siebie doprowadzić”- mówił duchowny.

„Trzeba abyśmy w tym wielkopostnym czasie pogłębiali w sobie świadomość, że Jezus Chrystus jest nam koniecznie potrzebny. Otwórzmy na oścież drzwi naszych serc Chrystusowi”- mówił Arcybiskup Władysław i dodał na koniec swoich rozważań, że powierzając się Chrystusowi nie tracimy nic, a zyskujemy wszystko.

Jutrzejszym Kościołem Stacyjnym będzie parafia św. Marka Ewangelisty gdzie Mszy Św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak.