Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 325
Abp Ziółek o przykazaniu miłości - Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #21
Udostępnij

W piątek w trzecim tygodniu Wielkiego Postu Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym była parafia Najświętszego Serca Jezusowego. Mszy św. przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup odwołując się do Ewangelii mówił o przykazaniu miłości. Zwrócił uwagę na to, że nierozłącznie wraz z miłością do Boga idzie w parze miłość do bliźniego. „Nie ma miłości Boga bez miłości bliźniego i odwrotnie. Przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi całość. Nie można ich oddzielać. Jeśli nie kochamy Boga- źródła miłości, to miłość bliźniego jest iluzją. Jeśli nie kochamy bliźnich, to nie łudźmy się, że kochamy tak naprawdę Pana Boga. Nie posiadamy dwóch serc, ale jedno i nim kochamy i Boga i ludzi”- powiedział Arcybiskup Władysław.

Dalej kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że miłość do ludzi jest barometrem naszej więzi z Bogiem. Ta miłość będzie jedynym kryterium jakie zostanie zastosowane na Sądzie Ostatecznym.

Na zakończenie rozważań Ksiądz Arcybiskup mówił o miłości ofiarnej, którą trzeba w sobie wypracowywać. „Miłość jest procesem dynamicznym, która musi wzrastać w miarę jak wzrasta i doskonali się sam człowiek. Miłość jeśli nie wzrasta, to zamiera. Takim jest człowiek, jakim jest jego miłość”- mówił duchowny.

Udostępnij