10 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka

Dokładnie 10 lat temu - 13 marca 2013 roku - konklawe wybrało na Papieża pochodzącego z Argentyny jezuitę - kard. Jorge Mario Bergoglio – który został  266. Następcą Świętego Piotra i przyjął imię Franciszek, obierając za swojego patrona św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o Następcy Świętego Piotra.

Ojciec Święty Franciszek spotkał się mieszkańcami  Archidiecezji Łódzkiej podczas jubileuszowej pielgrzymki do Rzymu – w kwietniu 2022 roku. Wówczas wygłosił do nich swoje przemówienie, w którym mówił o Kościele Łódzkim – o jego historii, teraźniejszości, ale i przyszłości oraz pobłogosławił pielgrzymów.

Posłuchajmy co Ojciec Święty Franciszek powiedział do mieszkańców Archidiecezji Łódzkiej

zobacz także: Abp Ryś: pontyfikat Papieża Franciszka jest głęboko, głęboko, Jezusowy!