Autor: ks. Jarosław Życki
Wyświetleń: 1366
Kościół parafialny w Świnach w oku kamery
Udostępnij
Czym jest Kościół? Miejscem zamieszkania Boga, gdzie można z Nim po prostu Być - patrzeć i doświadczać Jego wzroku na sobie.
Miłość Boga jest bezwarunkowa i wierna, On jest obecny w każdej komórce świata, a w znaku chleba ukryty za drzwiami tabernakulów. W Kościele u Św. Jana Chrzciciela w Świnach podczas modlitwy uczymy się odpowiadać na Jego miłość, powierzać Mu nas samych. Karmiąc się Jego obecnością, stajemy się coraz bardziej jak On - ludzcy w ludzkim ciele. Dekoracja Bożonarodzeniowa w naszym kościele w tym roku nawiązuje do motywu bliskości Boga i człowieka. Bóg potrzebuje naszych rąk, by być przynoszonym, dawanym innym. To niesienie Boga nie musi odbywać się w sposób głośny i spektakularny - może być delikatnym i doświadczalnym w zwyczajnym spotkaniu człowieka z człowiekiem. Kontemplując Niezwykłego Boga, który przychodzi w zwykły sposób, uczymy się prostoty serca.
Bóg ukochał prostotę i pospolitość, rodząc się w stajence. Żywa szopka w naszej parafii w sposób namacalny i wymowny przybliża tę prawdę.
W Święto Ofiarowania Pańskiego pochylmy w naszych rozważaniach nad pokorą Boga, który ofiarując przez ręcę Maryi i Józefa siebie samego Bogu, wypełnia Wolę Ojca, ofiarowując swoje życie nam.
Udostępnij