Autor: ks. Adrian Matuszewski
Jubileusz 40-lecia kapłaństwa

W parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie księża przeżywali 40. rocznicę święceń kapłańskich. 30 stycznia 1983 r. w Katedrze Łódzkiej przyjęli świecenia kapłańskie: Ks. Waldemar Bena,  Ks. Henryk Betlej,  Ks. Mateusz Cieplucha, Ks. Antoni Cygora, Ks. Marek Izydorczyk, Ks. Paweł Lipiński, Ks. Zbigniew Zgoda.

Zabrakło już 2 nieżyjących  księży: Ks. Marka Gębalskiego, Ks. Krzysztofa Owczarka.

Uroczysta msza św. jubileuszowa została sprawowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka, który 40 lat temu udzielał święceń kapłańskich jubilatom. Ks. Arcybiskup w swoim słowie skierowanym do jubilatów podkreślił jak ważna jest miłość do Chrystusa i jak ważne jest dzielenie się tą miłością z wiernymi. Powołanie kapłańskie, to radość dawania Chrystusa innym.
Jubilaci dziękowali Bogu za dar łaski i za dar czasu. TE DEUM LAUDAMUS