Autor: Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: Usłyszeć głos Jezusa i pójść za nim oznacza dokonać w życiu przełomu - Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #4

„Jezus nie przyszedł powoływać grzeszników po to, aby pozostali grzesznikami, ani po to, aby robić im dokładny rachunek sumienia, ale przyszedł po to, aby dokonała się w nich przemiana”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas Mszy Św. sprawowanej w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym.

Ksiądz Biskup Marek Marczak sprawował Eucharystię w parafii Najświętszej Eucharystii. To kolejna świątynia, która jest Kościołem Stacyjnym w Archidiecezji Łódzkiej. Na początku swojej homilii duchowny przypomniał historię powstania parafii, a także budowniczego i pierwszego proboszcza- ks. Papiernika, która zginął w wypadku samochodowym.

Dalej Ksiądz Biskup wskazał na Bazylikę św. Augustyna, która znajduje się w Rzymie. To w tej świątyni znajdują się relikwie św. Moniki, matki św. Augustyna, która wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna. „Dla  Augustyna, jak i dla każdego kto jest daleko od Boga jest szansa, że Bóg może stać się kimś najważniejszym w naszym życiu i wtedy człowiek staje się naśladowcom Jezusa Chrystusa”- mówił Ksiądz Biskup.

Duchowny odniósł się także to słów Pana Jezusa z Ewangelii, który mówi „nie przyszedłem powołać do nawrócenia się sprawiedliwych, lecz grzeszników.” Biskup Marek zwrócił uwagę na to, że te słowa korespondują ze św. Augustynem, z celnikiem z Ewangelii, a także z każdym z nas, choć być może wielu uważa się za sprawiedliwych. Takie myślenie może być pierwszym podstawowym powodem dla którego nie usłyszę powołania Jezusa Chrystusa. „Jezus zobaczył celnika imieniem Lewi i powiedział do niego: pójdź za mną. Jezus powołuje do pójścia za nim grzesznika i pewnie za takiego grzesznika Lewi się uważał. Jezus nie przyszedł robić rachunku sumienia grzesznikom, ale aby ich powołać. Usłyszeć głos Jezusa i pójść za nim oznaczało dokonać w życiu przełomu. Na pewno ci, którzy poszli za Nim opisani w Ewangeliach, albo jedni z nas doświadczyli w życiu prawdziwego przełomu. Jezus nie przyszedł powoływać grzeszników po to, aby pozostali grzesznikami, ani po to, aby robić im dokładny rachunek sumienia, ale przyszedł po to, aby dokonała się w nich przemiana”- powiedział Ksiądz Biskup.

Na zakończenie Mszy Św. wierni zgromadzeni w świątyni odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kolejnym Kościołem Stacyjnym będzie w poniedziałek parafia św. Franciszka z Asyżu.