Autor: Ks. Adrian Anielak
Wyświetleń: 511
Zespół PARAKLET z Bełchatowa w łaskiej parafii św. Faustyny
Udostępnij
15 stycznia 2023 po mszy św. o godz. 18  w  Kościele pw. św. Faustyny w Łasku odbył się wzruszający, pełen wrażeń koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy Paraklet z Bełchatowa.
Celem tego muzycznego wydarzenia było zebranie środków na leczenie i rehabilitację jednego z przyjaciół zespołu. Ku radości wszystkich cel został osiągnięty. Młodzi artyści, którym nie brak zapału i muzycznego talentu, zaśpiewali dla parafian dobrze znane kolędy, ale  wykonali również mniej popularne utwory, takie jak np. Północ już była, Tryumfy, czy Oto o północy.
Parafianie włączyli się we wspólny śpiew i radośnie skandowali do tekstu Skrzypi wóz. Największe zaangażowanie słuchaczy nastąpiło przy wykonaniu Pastorałki od serca do ucha, wówczas wspólnota parafialna melodyjnie powitała maleńkiego Jezusa.

 

Zespół Paraklet zaprezentował się w pełnej krasie i z ogromną klasą. Wizerunek i oryginalność zespołu podkreślał strój śpiewających utrzymany w spokojnej beżowej, jakże gustownej, tonacji. Ogromnym profesjonalizmem wykazali się muzycy, ksiądz Kamil grający na skrzypcach oraz  akordeonista, klarnecista, klawiszowiec i subtelna flecistka. Również ekipa techniczna sprawiła  się bez zarzutu. Niepowtarzalne przeżycia zagwarantowali parafianom ks. proboszcz  Jarosław Wojtal i ks. Adrian Anielak, którzy zaprosili grupę Paraklet do naszej parafii.
Niedzielny występ był nietuzinkowy i niepowtarzalny. Wspólnota parafialna podziękowała muzykom i śpiewakom gromkimi brawami. Było nastrojowo, klimatycznie i wzruszająco.
Udostępnij