Autor: Joanna Siwińska
Wyświetleń: 359
Schola Jezusowe Promyki i Promyczki z Ksawerowa na feriach w Sudetach i Karkonoszach!
Udostępnij

Hu hu ha! my się z zimą przyjaźnimy i na ferie też jeździmy!

Gdzie tym razem zawitały nasze Promyczki i Promyki? Tam, gdzie widoki są piękne, śniegu jest do pasa i można poczuć cudowny górski klimat, czyli….do Szklarskiej Poręby!

23 stycznia br. Dzieci ze Scholi wraz z Siostrą Etieną, Księdzem Tomkiem oraz Opiekunami, łącznie 50 osób, z modlitwą na ustach i radością w sercu wyruszyło na ferie! Droga w Karkonosze była długa, ale nie zabrakło słodkiej niespodzianki. We Wrocławiu zobaczyliśmy piękną Starówkę oraz odwiedziliśmy sklep Sweet Factory, gdzie nasze dzieci poczuły się jak w cukierkowej bajce! Naładowani dobrą energią zwiedzaliśmy Karkonoski Park Narodowy z przepięknym wodospadem Szklarki. Przy okazji każdy z nas mógł sprawdzić swoje celne oko, bo….urządziliśmy bitwę na śnieżki! Śmiechu i zabawy było co niemiara! Odwiedziliśmy również Hutę Szkła w Szklarskiej Porębie, gdzie mogliśmy zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy można tworzyć starymi rzemieślniczymi sposobami. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze huty szkła istniały w tej okolicy już w XIV wieku, a sposób produkcji wyrobów ze szkła był pilnie strzeżoną tajemnicą? A później….z górki na pazurki – na sankach, jabłkach i w zasadzie wszystkim, co miało dobry ślizg, zjeżdżaliśmy ze śnieżnobiałej górki. Zmęczeni, ale szczęśliwi, po dniu pełnym wrażeń czekał na nas wieczór pełen przygód: kulig saniami po pięknej górskiej okolicy oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Jak na ekipę Chóru przystało nie zabrakło wspólnego śpiewania. W końcu praktyka czyni mistrza! Przyszedł też czas na relaks w basenach Term Cieplickich. Zabawa w wodzie nie miała końca. Zwiedzaliśmy również Jelenią Górę, a piękno gór mogliśmy podziwiać z Wieży Widokowej Grzybek. Ostatniego dnia znaleźliśmy czas na spacer po jeleniogórskiej Starówce. Zauroczyły nas kolorowe kamieniczki i XVIII-wieczny Ratusz. Na środku Rynku stał zabytkowy tramwaj, a najstarsza budowla w mieście to parafialny kościół Św. Erazma i Pankracego. Każdego wieczoru wspólnie spędzaliśmy czas podczas zabaw integracyjnych. Wśród tych wszystkich atrakcji nie zabrakło jednak czasu na modlitwę: poranną Mszę Święta, Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Cudowny wyjazd w góry był możliwy dzięki wielkiemu sercu Księdza Proboszcza Stanisława. Nad bezpieczeństwem Dzieci czuwali: ksiądz Tomek, niezastąpieni Opiekunowie oraz Pan Wojtek, nasz Kierowca. Swoją finansową cegiełkę dołożyła również Gmina. Dziękujemy również tym, dzięki hojności których nasz wyjazd był możliwy!

Wyjazd do Szklarskiej Poręby udowodnił nam, że Jezusowe Promyczki i Promyki to wielka Rodzina, w której wzajemnie się wspieramy, bawimy i czujemy się doskonale.

Udostępnij
Galeria zdjęć