Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25 XII 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 25 grudnia 2022 r.

1. Zapraszamy wszystkie osoby regularnie modlące się za księży we wspólnotach Wieczernika i Margaretek na kolejne spotkanie w dniu 27 grudnia o godz. 18.00. Tym razem spotkanie to odbędzie się w domu św. Siostry Faustyny przy ul. Krośnieńskiej 9.
  2. Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd „Małej Armii Janosika” - 130. osobowej, największej kapeli góralskiej w Polsce. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jest to zbiórka funduszy dla dzieci z zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem dzieci z Libanu. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony www.orszakwlodzi.pl (szczegóły na plakatach). 6 stycznia Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.