Autor: Wydział Duszpasterstwa
IV Niedziela Adwentu - 18 XII 2022

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 18 grudnia 2022 r.

1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:

• Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 20 XII 2022 r., o godz. 20.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,
  •  Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 7 I 2023 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,
  • Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:
    7 I 2023 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,
    13 I 2023 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim,
    ul. Jerozolimska 73,
  • Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 9 I 2023 r. godz. 19.00, Teatr LOGOS
    w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.

2. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

3. Orszak Trzech Króli znów przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 11.00 abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską kolorowy korowód kolędników. Na zakończenie będzie czekał na nas finałowy koncert kolęd „Małej Armii Janosika”- 130. osobowej, największej kapeli góralskiej w Polsce. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jest to zbiórka funduszy dla dzieci z zespołem Downa z Łodzi i okolic oraz dotkniętych ubóstwem dzieci z Libanu. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony www.orszakwlodzi.pl (szczegóły na plakatach). 6 stycznia Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. o. Pio, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Z relikwiami św. o. Pio przyjadą do Łodzi ojcowie kapucyni z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi. Rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.