Autor: Wydział Duszpasterstwa
Wyświetleń: 610
XXXIII Niedziela Zwykła - 13 XI 2022
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 13 listopada 2022 r.

1. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Możemy włączyć się w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

2. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza do udziału w programie Akademia Liderów. Jest to szkolenie przeznaczone dla młodzieży akademickiej, podczas którego studenci będą mogli wzmocnić swoje zdolności przywódcze przez ćwiczenie odpowiednich umiejętności i postaw. W ciągu 8 sesji uczestnicy otrzymają gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne, które pozwoli im skutecznie reagować na potrzeby swojego otoczenia w oparciu o chrześcijańskie wartości. Początek 13 listopada o godz. 20.15 w DA „Piatka” (ul. Ks. I. Skorupki 5). Więcej szczegółów i formularz zapisów na plakacie bądź na profilu facebookowym DA „Piątka”.

3. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety na cykl spotkań pod hasłem Spotkania ze Świętymi. Pierwszą Świętą, której historię życia poznamy i poprosimy o wstawiennictwo, będzie św. Rita z Casia – patronka spraw trudnych i beznadziejnych. Z jej relikwiami do Łodzi przyjadą Siostry Augustianki z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 1️5 listopada (wtorek) o godz. 1️8.30 w Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) i rozpocznie konferencją pt. Jesteś kobietą, która może zostać świętą. O godz. 1️9.15 będzie celebrowana Msza św. z obrzędem poświęcenia róż.

4. Kolejne modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 19 listopada w kościele pw. św. Wojciecha w Łodzi (ul. Rzgowska 242). O godz. 10.30 odmówimy nowennę do Matki Bożej Pocieszenia, po której o godz. 11.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych kapłanów.

5. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin dotkniętych samobójczą śmiercią bliskiej osoby (Papageno Team) zaprasza na Mszę św. w intencji osób, które odebrały sobie życie. Eucharystia połączona z duchową adopcją osób w kryzysie samobójczym będzie sprawowana 20 listopada o godz. 17.30 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).

6. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z księżmi opiekunami na Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 19 listopada 2022 r. w łódzkiej archikatedrze. Gościem specjalnym będzie ks. Jakub Bartczak, który na zakończenie wystąpi dla wszystkich z koncertem chrześcijańskiego rapu pt. „Królów Król”.Program: godz. 9.30 – zawiązanie wspólnoty,
godz. 10.00 – Msza św.,
godz. 11.00 – program w Wyższym Seminarium Duchownym,
godz. 13.00 – koncert ks. Jakuba Bartczaka w auli WSD,
godz. 14.00 – zakończenie.
Podczas Mszy św. chcemy przeżyć w naszej wspólnocie także jubileusze ministrantów, aby pokazać, że służba ministrantów może trwać wiele lat. Prosimy księży opiekunów o zgłoszenie „jubilatów”, którzy będą obecni na Dniu Jedności. Podczas Mszy św. otrzymają oni pamiątkowy dyplom i upominek. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada w trzech kategoriach stażu służby: 10 lat i więcej, 25 lat i więcej, 50 lat i więcej. Powinny one zawierać następujące dane: imię i nazwisko, staż służby i parafia. Kontakt: 508 816 084 [email protected]

Udostępnij