Autor: Wydział Duszpasterstwa
Wyświetleń: 688
XXXI Niedziela Zwykła - 30 XI 2022
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 30 października 2022 r.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30.

2. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Na niektórych cmentarzach klerycy kwestują również w dzisiejszą niedzielę. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.

3. Ośrodek Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na VI edycję warsztatów muzycznych w dniach 18-20 listopada 2022 r. Warsztaty poprowadzą: Jakub Tomalak – założyciel i lider zespołu Abba Pater; Katarzyna Młynarska – założycielka oraz wykładowca Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, trener emisji głosu; Marta Ławska-Zawadzka – jednaz wokalistek zespołu TGD. Wyjątkowością tej edycji jest możliwość zapisania się na warsztaty indywidualne z Martą Ławską-Zawadzką. Zapisy trwają do 10 listopada i można ich dokonać poprzez link: https://forms.gle/dp3fupKCwVga14gB9

4. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych, którą będzie sprawował   1 listopada o godz. 18.00 na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej 4.

5. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przyul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego 3 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.

Udostępnij