Autor: Emilia Niźnikowska / Foto: Łucja Niźnikowska
Wyświetleń: 718
Zakończyła się Oaza Dzieci Bożych III stopnia w Gaboniu
Udostępnij

W dniach 15 - 31 lipca w Gaboniu (diec. tarnowska) odbyła się Oaza Dzieci Bożych 3 stopnia z Łodzi. W rekolekcjach udział wzięło 42 uczestników i 6 animatorów: Zuzanna Dubowik, Krystyna Olejniczak, Emilia Niźnikowska, Filip Jaromin, Tomasz Sar i kl. Jakub Florczak. Posługę odpowiedzialnej podjęła Łucja Niźnikowska a prowadził rekolekcje ks. Piotr Kępniak.

Każdego dnia przeżywaliśmy kolejne tajemnice różańca i rozważaliśmy słowa modlitwy Ojcze Nasz. Dzieci uczyły się współpracy na przykładzie różnych wspólnot Kościoła. Spotkania w grupach również opierały się na tym temacie. Podejmowano rozmowę o rodzinie, małżeństwie, parafiach, zakonach i religiach. Uczestnicy uczyli się modlitwy Kościoła, uwielbienia i wzywania Ducha świętego. Codzienna Msza Święta i nabożeństwa pozwalały być w bliskiej relacji z Jezusem. Dzieci uczestniczyły też w namiocie spotkania, który pomagał im pielęgnować zasiane w ich sercach ziarno Słowa Bożego.

Podczas oazy zorganizowano również wiele atrakcji. Odwiedziliśmy wesołe miasteczko w Rabce - Zdrój, Muzeum Górali i Zbójników, przeszliśmy górski szlak. W tygodniu świętej Kingi uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Sanktuarium w Starym Sączu, którego jest patronką.

Na oazie nie brakowało też codziennych zabaw na boisku integrujących całą grupę.  Dzieci mogły też uczestniczyć w corocznym festynie odbywającym się w tutejszej parafii biorąc udział w konkursach i występach na scenie. Wyjątkowym wydarzeniem było uczestniczenie w Dniu Wspólnoty w Krościenku. Owocnie przeżyty czas rekolekcji oazowych zakończył się szczęśliwym powrotem do Łodzi.

Udostępnij
Galeria zdjęć