Autor: dn Mateusz Jagieło/ foto: ks. Łukasz Burchard
Wakacyjny wyjazd kleryków z arcybiskupem Grzegorzem

Już od kilku lat ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś wraz z alumnami szóstego roku naszego Seminarium spędza część wakacji, aby móc lepiej poznać przyszłych kapłanów. W tym roku Arcybiskup wraz z klerykami, oraz księdzem Rektorem Sławomirem Sosnowskim i ks. Łukaszem Burchardem udali się do Francji, do opactwa Chemin Neuf w Hautecombe, gdzie miał miejsce festiwal Welcome to Paradise, w którym to ponad pół tysiąca młodych  z całego świata wspólnie modliło się, rozmawiało o Bogu i o wierze, oraz o problemach współczesnego Kościoła, a także spędzali czas na odpoczynku i zabawie.

Oprócz festiwalu, klerycy wraz z Arcybiskupem odwiedzili wiele innych miejsc, jak np. dom Służebnicy Bożej Marty Robin w Châteauneuf-de-Galaure oraz mieszczące się tam główne Ognisko Miłości. Pojechali także do Vézelay, gdzie zwiedzali XII-wieczną romańską bazylikę pw. Marii Magdaleny znajdującą się na szlaku św. Jakuba. Udali się także do dawnego cysterskiego opactwa Fontenay, a także w drodze powrotnej spędzili miły wieczór w Monachium. Cały wyjazd odbywał się w atmosferze otwartości i serdeczności i pozwolił na zregenerowanie sił przed zbliżającym się rokiem akademickim.