Autor: Paulina Dębiec
Tomaszów Mazowiecki u tronu Królowej Polski - 206. Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP po pokonaniu 150 kilometrów, w samo południe zmęczeni, utrudzeni, ale: rozśpiewani, szczęśliwi, z sercami wypełnionymi wdzięcznością przybyli do Jasnogórskiej Pani tomaszowscy pielgrzymi! Tradycyjnie już po powitaniu przez kierownika ks. Włodzimierza Moraczewskiego pątnicy położyli się krzyżem, powierzając Czarnej Madonnie wszystkie swoje smutki i radości, wszelkie intencje z którymi przybyli do Częstochowy. Następnie na znak wielkiej radości z osiągniętego celu przebili trzymane w rękach balony. Po takim powitaniu wszyscy razem ze śpiewem oraz modlitwą na ustach udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu.