Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 449
Biegniemy razem do Matki! – 6. Pielgrzymka biegowa z Łodzi na Jasną Górę wyruszyła!

Już po raz 6. blisko 100 osób wyruszyło w charytatywnej pielgrzymce biegowej z Łodzi na Jasną Górę.

- Biegowa pielgrzymka to jedna z tych nowych form pielgrzymowania, która wpisuje się w 400 lat tradycji pielgrzymowania do Matki – Królowej Polski. Łączymy ten cel jakim jest Jasna Góra z naszą pasją, jaką jest bieganie. – podkreśla Szymon Malinowski.

Poranną Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na łódzkich Chojnach rozpoczęła się kolejna sztafetowa pielgrzymka biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Uczestnicy pokonują dystans 3-6 kilometrów zmieniając się i odpoczywając, by w nieprzerwany sposób dobiec dziś wieczorem przed tron Królowej Polski na Jasnej Górze.

- W pielgrzymce biegowej do Częstochowy biegnę drugi raz i jestem reprezentantką Zgierza. – tłumaczy Małgorzata Cyrulewska. - Rok temu było super, a w tym roku zaprosiłam u działu we wspólnym biegu cztery osoby – więc biegniemy w piątkę. Myślę, że będzie ok. Pielgrzymkę zakończymy Apelem Jasnogórskim na Jasnej Górze. – dodaje biegaczka.

Jak zauważa Szymon Malinowski  ––  nasza pielgrzymka to jest ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy marsz. Biegowa pielgrzymka to zawsze jeden dzień, i jest to jest sobota. –  zaznacza przedstawiciel Fundacja ŻYCIE - organizatora pielgrzymki.

Bieg sztafetowy do Częstochowy ma charakter charytatywny. Z ubiegłorocznych środków uzyskanych z biegu został ufundowany plac zabawa dla dzieci, usytuowany na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Tegoroczne środki zebrane w czasie biegu zostaną przeznaczone dla rodziny z Ukrainy.

Nasza pielgrzymka jest dla każdego – co podkreślamy! Co 3 km. czeka autobus. Wśród uczestników są tacy, którzy biegną z przystankami przez cały dzień, ale i tacy, którzy pokonują jeden, dwa odcinki, ale to co istotne – mimo prób – nikomu nie udało się jeszcze przebiec całości. To jest znak tego, że jest to wspólnota, że jest to bieg zespołowy, że biegniemy razem do Matki. – dodaje Szymon Malinowski.

Galeria zdjęć