Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1604
Łódzka - centralna Procesja Bożego Ciała przejdzie przez centrum Łodzi

Już w najbliższy czwartek - 16 czerwca – po raz kolejny przez centrum Łodzi przejdzie Centralna Procesja Bożego Ciała. Jest to wydarzenie religijne, do którego w sposób szczególny zaproszeni są duchowni i wierni z parafii znajdujących się w centrum Łodzi tj. parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 27), parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Sienkiewicza 38), parafii p.w. Najświętszego Imienia Jezus (ul. Sienkiewicza 60) oraz katedralnej parafii p.w. św. Stanisława Kostki (ul. Piotrkowska 265), którzy będą gospodarzami tej uroczystości.

Łódzkie Boże Ciało rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00 celebrowaną przez ks. abpa Grzegorza Rysia w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, usytuowanych na trasie znanej już łodzianom z procesji odbywającej się w Święto Eucharystii (ul. Żeromskiego – Al. Mickiewicza – ul. Piotrkowska).

W czasie procesji - do udziału w której zaproszeni są wierni z całego miasta - Najświętszy Sakrament będzie niesiony kolejno przez proboszczów czterech łódzkich parafii, które przygotują także ołtarze na trasie procesji.

Ołtarze, przy których odczytywane będą ewangelie opowiadające o Eucharystii, zostaną wzniesione:

  • I – na rogu ul. Żeromskiego i Al. Mickiewicza
  • II – na rogu Al. Mickiewicza i ul. Piotrkowskiej,
  • III – przy ul. Piotrkowskiej 194,
  • IV – przy ul. Piotrkowskiej 262.

Zakończenie uroczystości nastąpi w katedrze, po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Ciebie, Boga wysławiamy.