Autor: Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 397
Łódź – Centrum: Chrześcijańska zabawa taneczna już w najbliższy weekend

25 czerwca o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104 (dolne wejście z przodu kościoła) odbędzie się niezwykłe wydarzenie dla młodych.

Zbliżające się zakończenie roku akademickiego i nadchodzące wakacje są dobrą okazją do wspólnej zabawy. Dla osób w wieku 18-35 lat chcących poznać nowe osoby, które łączą wspólne, chrześcijańskie wartości, to odpowiedni czas i miejsce w kalendarzu. Cykl wydarzeń tanecznych w parafii pw. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi zapoczątkowano już w 2018 roku.

 - Pierwszą taneczną imprezę w naszej parafii zorganizowaliśmy w lutym 2018 - była to impreza ostatkowa. Od tej pory, organizowaliśmy około 2-3 imprez rocznie. Były to zazwyczaj imprezy ostatkowe, zabawy andrzejkowe, oraz imprezy tematyczne, jak ta, którą zorganizowaliśmy po powrocie młodzieży ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie – relacjonuje Paweł, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Te wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem, blisko ok 200 – 250 osób. Pomysł na tego typu wydarzenie został zaczerpnięty wydarzeń, które organizowano w Łodzi Piotrowej za czasów księdza Przemysława Góry - takie jak Studniówka przed ŚDM w Krakowie, czy Studniówka po ŚDM cieszyły się ogromną popularnością.

-  Widzieliśmy, że jest wśród młodych ludzi chęć bawienia się i dzielenia swoją radością wśród innych młodych wierzących. Jako, że organizacja tych imprez była nie należała do najprostszych w organizacji, porozmawialiśmy z naszym proboszczem księdzem Wiesławem Kamińskim, aby kontynuować ten cykl wydarzeń tanecznych. Pomysł przypadł do gustu nie tylko księdzu proboszczowi, ale także młodzieży z naszej parafii - która aktywnie włącza się w przygotowania do każdej imprezy.  Myślę, że imprezy u nas to najlepsza sposobność do spędzenia wolnego wieczoru - można się wyszaleć przy klimatycznej muzyce, a także poznać bardzo ciekawych ludzi. Nie bez znaczenia jest fakt, że imprezy kierujemy dla osób wyznających chrześcijańskie wartości. – podsumowuje jeden z organizatorów.

Koszt wejściówki to 15 zł przelewem do dnia 24.06 lub 20 zł gotówką na miejscu w dniu imprezy. Organizatorzy proszą o odpowiedni strój - smart casual. Impreza jest bezalkoholowa. Organizatorzy oprócz zabawy na parkiecie zapewniają napoje oraz słodkie/słone przekąski. Start 25 czerwca o godz. 19:00 w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104 (dolne wejście z przodu kościoła).

Wszystkie informacje dotyczące szczegółów wydarzenia oraz zapisy można znaleźć na Facebooku - https://www.facebook.com/events/573320737708054