Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś zaprasza na spotkanie presynodalne

W związku z zakończeniem etapu konsultacji synodalnych w archidiecezji łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich i duchownych), a także wszystkich, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi.

Podczas tego spotkania wspólnie podejmiemy próbę podsumowania dotychczasowej pracy zespołów synodalnych oraz podamy pod dyskusję pierwszą (wstępną) wersję syntezy diecezjalnej, która zamieszczona jest na stronie internetowej AŁ. Prosimy o zapoznanie się z syntezą przed spotkaniem.

Program spotkania:

10.00 – przywitanie uczestników – abp Grzegorz Ryś,

10.10 – przebieg prac synodalnych w archidiecezji łódzkiej – ks. Wiesław Kamiński,

10.30 – charakterystyka syntez nadesłanych przez zespoły synodalne jako podstawy syntezy diecezjalnej – prof. Kaja Kaźmierska,

11.15 – przerwa na kawę,

11.45 – praca w grupach nad projektem syntezy,

12.45 – podsumowanie pracy w grupach,

13.15 – Msza św.

Propozycja syntezy do pobrania: Propozycja syntezy