Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne | parafia Podwyższenia Świętego Krzyża

„Nie ma ważniejszego pytania od tego kim jest Jezus. Wszystkie inne pytania są pochodne, ale najważniejsze pytanie w naszym życiu to pytanie kim Jezus jest dla mnie”- mówił w parafii Podwyższenia Świętego Krzyża Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Msza Św. była sprawowana w ramach Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.

Ksiądz Arcybiskup w swoich rozważaniach mówił o tym, że Pan Jezus w Ewangelii mówi, że jest Bogiem. „Jezus odnosi do siebie imię Boga: ja Jestem. To jest nie tylko deklaracja: jestem boskim, ale jest to także deklaracja tego, jakim Bogiem jest Pan Jezus. Ono oznacza: ja Jestem dla ciebie, jestem tu z tobą”- wyjaśniał Metropolita Łódzki.

Dalej duchowny podkreślał, że to jest deklaracja Pana Jezusa, że jest dla nas w naszym bólu, cierpieniu, prześladowaniu. „Kiedy Jezus objawia swoje bóstwo to nie po to, aby wszystkich rzucić na kolana, ale po to, abyśmy odczytali wielką nadzieje z tego kim On jest. Jesteśmy wezwani tym tekstem Ewangelii, aby uznać Go swoim Bogiem”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Przed błogosławieństwem Metropolita Łódzki zaprosił wszystkich do udziału w jutrzejszym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym, którym będzie parafia św. Faustyny. Zachęcił także do uczestnictwa w jutrzejszej Ekumenicznej Dodrze Krzyżowej, która ruszy sprzed kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza i przejdzie do parafii Podwyższenia Świętego Krzyża.