Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne | parafia św. Jana Ewangelisty

Dziś na szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi znalazł się kościół pw. Św. Jana Ewangelisty na Olechowie. Liturgii stacyjnej przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Marczak – Biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

Na początku Mszy Św. wiernych przywitał proboszcz, ks. Grzegorz Michalski. „Bez nawrócenia nie jesteśmy w stanie dać świadectwa. To Jezus uzdalnia nas, abyśmy umieli kochać w wymiarze krzyża, a więc abyśmy byli darem dla innych”- mówił ks. Grzegorz.

Ksiądz Biskup Marek Marczak w swojej homilii odniósł się do Ewangelii w której Jezus mówi przypowieść o dzierżawcach winnicy. Duchowny mówił, że dzisiejsza Ewangelia jest dla nas wezwaniem do refleksji nad tym jakie miejsce zajmuje w moim życiu Pan Bóg. „Czy przypadkiem nie jest tak, że wszystko chcę sam osiągać i wszystko zależy ode mnie?”- pytał kaznodzieja.

Biskup Marek przestrzegał przed takim myślenie, że to my o wszystkim decydujemy. „Ta historia, którą dziś słyszymy od Pana Jezusa jest pewną prowokacją, abyśmy zastanowili się głębiej co nas łączy z Bogiem i czy on rzeczywiście jest naszym Panem i czy chcemy oddawać mu cześć w naszym codziennym życiu wypełniając Jego prawo”- podsumował Ksiądz Biskup.

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jutrzejszym Kościołem Stacyjnym będzie parafia św. Jana XXIII.