Autor: Archidiecezja Łódzka
Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2022 | parafia Miłosierdzia Bożego

„Wiara jest komunią człowieka z osobowym Bogiem i jest głębokim przekonaniem o mocy Boga i o Jego miłości wyrażającej się w trosce o nas”- mówił w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

Msza Św. w kolejnym Wielkopostnym Kościele Stacyjnym była sprawowana w parafii Miłosierdzia Bożego. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek.

Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek w swojej homilii podkreślał, że w dzisiejszych czasach nie możemy dać sobie wmówić, że wiara to wyobcowanie, albo, że to coś z minionej epoki. „Wiara jest nie tylko zagrożona w spoganizowanej Europie głoszącej przewrotne hasła laickości, ale także w wielu z nas i każdy może ją stracić jeśli o nią nie dba. Chodzi przecież o wiarę, która jest komunią człowieka z osobowym Bogiem”- podkreślał duchowny.

Na zakończenie swoich rozważań kaznodzieja pytał jacy wrócimy z tego spotkania z Bogiem w Kościele Stacyjnym. „Czy wrócę umocniony w wierze czy nadal trwający na pozycji moich czysto ludzkich kalkulacji?”

Przed błogosławieństwem wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzi, aby móc dostąpić łaski odpustu zupełnego jaka wiąże się z uczestnictwem we Mszy Św. w Wielkopostnym Kościele Stacyjnym. Jutro wierni Archidiecezji Łódzkiej będą pielgrzymować do parafii św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, która już od 10 lat trwa w naszym mieście.