Autor: ks. Daniel Rylski
O świętym Józefie w parafii Stróża

W sobotę o g. 11,00 w parafii Stróża miał miejsce odpust ku czci Św. Józefa. To drugi tytuł parafii. Uroczystej summie przewodniczył Ks. Bogdan Ignasiak - proboszcz par. Kiełczygłów. W homilii celebrans przedstawił Józefa, Maryję i Jezusa, jako uchodźców, którzy musieli uciekać przed Herodem do Egiptu. Gdy umarł tyran i dzieciobójca - Herod, wówczas Józef wraz z rodziną wrócił do Nazaretu. Tym samym uzmysłowił zebranym parafianom, że bohaterstwo i heroizm żołnierzy ukraińskich, którzy walczą o pokój w swojej Ojczyźnie, to  wyraz najwyższego uznania i szacunku. Ponadto jak Św. Rodzinie w Egipcie okazano dobroć i serce, tak i dziś Polacy otwierają swoje Domy dla uchodźców z udręczonej wojną Ukrainy. Bóg nam tej postawy nigdy nie zapomni.