Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1204
Kolędowanie za klauzurową kratą z arcybiskupem Grzegorzem

W Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 stycznia - metropolita łódzki odwiedził klauzurowy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, gdzie uczestniczył w uroczystych nieszporach, a następnie we wspólnym kolędowaniu wraz z mniszkami.

- Jak podkreśla Matka Maria Weronika od Najświętszego Oblicza – przeorysza łódzkiego klasztoru – ksiądz arcybiskup Grzegorz odwiedza nas już po raz kolejny. To dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ przychodzi jako pasterz, ale przede wszystkim jako nasz Ojciec. – dodaje.

A wczoraj z wieczora, Bracia patrzcie jeno, Raduj się, śpiewaj pieśń to tylko niektóre kolędy, jakie zostały wyśpiewane przez Siostry Karmelitanki Bose przy akompaniamencie gitarowym księdza arcybiskupa Grzegorza.

- W ostatnim czasie nasz klasztor przeszedł częściowy remont związany z wymianą instalacji elektrycznej, zaadoptowaniem części furtiańskiej do części klauzurowej oraz generalnym remoncie ścian i podół po przeszło 40 letniej przerwie – tłumaczy Matka Maria Weronika. - Nie odbyłoby się to gdyby łaska Boża oraz hojność naszych ofiarodawców. – dodaje przeorysza.

Po wspólnym kolędowaniu ksiądz arcybiskup pobłogosławił i poświęcił odnowioną część klasztoru – klauzury.

Klasztor ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, został założony przez Karmelitanki przemyskie 10 maja 1928 r. Budynek klasztorny wybudowano w latach 1933-35, natomiast budowa kościoła trwała z przerwami od 1939 do 1952 roku. W tej chwili w klasztorze jest 12 sióstr, 8 profesek wieczystych, jedna profeska czasowa, jedna nowicjuszka i jedna aspirantka. Siostry przebywają za tzw. klauzurą papieską, prowadząc życie w ukryciu przed światem oddając się modlitwie i pokucie.

Każdy, kto chciałby wspomóc Siostry może to uczynić składając swój dar serca:

Karmelitanki Bose
ul. Św. Teresy 6
91-348 Łódź
TEL: 42 657 79 52, 668 592 171
E-MAIL: [email protected]
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
PLN: 55 2490 0005 0000 4530 3799 0791
wpłaty z dopiskiem „dar na cele kultu religijnego”