Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 1631
Abp Ryś: Bóg się nie myli, kiedy was łączy ze sobą | Rekolekcje dla narzeczonych

- Bóg się nie myli. Czy to oznacza, że musi się fantastycznie skończyć? Nie - mówił do narzeczonych Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W Ośrodku Konferencyjno – Rekolekcyjnym w Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach trwają rekolekcje dla narzeczonych. I choć trudno idealnie przygotować się do małżeństwa, o wierze, relacjach i miłości opowiedział parom Marcin Gomułka, prowadzący spotkania z młodymi. Drugiego dnia narzeczonych odwiedził Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. 

- Od początku małżeństwa zaczęliśmy z żoną głosić to, czego doświadczamy od Boga, że jest On obecny w naszym małżeństwie, w naszej rodzinie. Chcemy się podzielić z tymi młodymi przede wszystkim tym, że oczywiście muszą być roztropni, ale nie muszą się bać, że jest ktoś większy, że choć my nie możemy być pewni siebie, to na pewno oboje możemy być pewni, że Bóg jest wierny obietnicom. W ten sposób świadcząc o swoim życiu, przeżywaniu małżeństwa w naszym życiu, dzielimy się też trudami. Uśmiechem, zachętą chcemy dodać otuchy przyszłym małżonkom, ale też mówić, że jeśli jest taka konieczność, to żeby podjęli decyzję o zerwaniu zaręczyn. To też jest dobra nowina - tłumaczył Marcin Gomułka.

Podczas Mszy św. Metropolita Łódzki mówił o spotkaniach Jezusa, które uczą nas głoszenia Dobrej Nowiny nie tylko we własnym środowisku. Świadczy o tym zdolność spotkania Jezusa z człowiekiem grzesznym. - Wyłączony, chory i grzesznik - od tej trójki rozpoczyna się publiczna misja Jezusa - tłumaczył Pasterz Łódzki. Pójście do innych ludzi z Dobrą Nowiną, świadczy o naszym podejściu do człowieka, który nie zawsze jest nam bliski. 

Metropolita Łódzki powiedział, że najważniejsza jest miłość, do której każdy z nas jest powołany. Poprzez powołanie możemy być uzdrowieni z każdego grzechu, zła, choroby.  - Bóg się nie myli, kiedy was łączy ze sobą. Jak was woła do tego, byście byli razem, to się nie myli. Wyleje na was całą swoją łaskę, całą moc Ducha Świętego, żebyście byli razem. Bóg się nie myli. Czy to oznacza, że się musi fantastycznie się skończyć? Nie. Historia Saula jest o tym, że Bóg może ponieść klęskę razem z wami - wytłumaczył narzeczonym Arcybiskup Ryś. Słowo Boże stanowi przestrogę, aby słuchać Boga na każdym etapie swojego życia, być przy Nim ciągle i słuchać tego, co ma nam do przekazania. W końcu tylko Jego plan może w pełni uszczęśliwić każdego z nas. 

Historia bohaterów biblijnych z dzisiejszej liturgii słowa pokazuje, że człowiek nigdy nie pociągnie za sobą grzechu, z którego nie byłby w stanie wyjść. Bóg powołuje grzesznika, co więcej, mianuje go apostołem, głosicielem Dobrej Nowiny. Metropolita Łódzki zwrócił się do młodych, aby byli pokorni i mieli świadomość, że zawsze jest przestrzeń do nawrócenia. 

- Od dłuższego czasu śledzimy profil na instagramie naszego prowadzącego i zainteresował nas program rekolekcji oraz to, że są one na wyjeździe. Chcieliśmy bardziej poznać siebie i dobrze spędzić ważny okres przygotowań do naszego małżeństwa - powiedzieli uczestnicy - Eliza i Paweł.

Rekolekcje dla 110 narzeczonych rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli. Narzeczeni uzyskają zaświadczenia o przygotowaniu do małżeństwa (ślubu kościelnego).