Autor: ks. Łukasz Burchard
Łękawa: 90- lecie parafii

W dniu 21 listopada br. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś wraz z licznie zgromadzoną wspólnotą wiernych dziękował za 90 lat istnienia parafii pod wezwanie Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łękawie.

Metropolita Łódzki nawiązując do przeżywanej tego dnia uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata powiedział w homilii, że Pan Bóg chciał w swojej opatrzności, aby tutaj, w tej parafii była część Królestwa Bożego. Jak wyjaśniał dalej Ksiądz Arcybiskup królowanie Boga we wspólnocie parafialnej, w relacjach rodzinnych, sąsiedzkich i w życiu osobistym przejawia się w pierwszeństwie, jakie winniśmy Bogu okazywać.

Po uroczystej Mszy św. została odsłonięta i poświęcona tablica dedykowana pamięci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w podziękowaniu za niezłomną postawę obrońcy wiary i praw Kościoła. Zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych był spektakl muzyczno-poetyczny upamiętniający osobę Prymasa Tysiąclecia przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawie.